ДРТ: Що говорить законодавство?

Генетика в Украине: доступно о главном

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифтаДРТ: Що говорить законодавство?

E-mail Печать PDF

Ембріони

перенос

При екстракорпоральному заплідненні українське законодавство рекомендує переносити не більше одного-двох ембріонів. При медичних показах і за згодою жінки можна переносити іншу кількість ембріонів .

кріо-консервація

Кріоконсервація ембріонів дозволена. Заморожені ембріони можуть бути використані у наступних циклах. Українське законодавство не визначає термін збереження ембріонів. Транспортування ембріонів за кордон законодавство не забороняє, однак чітко не прописує умов. У випадку транспортування ембріонів, важливо подбати про юридичне забезпечення цієї процедури.

редукція ембріонів

Якщо наступає багатоплідна вагітність, що може стати загрозою для життя та здоровя жінки, та при інших показах, дозволена процедура усунення певної кількості ембріонів. Це рішення спільно приймають лікар та вагітна жінка. Для редукції, яка має відбутися до 10 тижня вагітності, необхідна добровільна письмова згода пацієнтки.

«Інструкція про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій" затверджена Наказом МОЗ України № 771 від 23.12.2008 року


Донація

Донорство яйцеклітин та сперми в Україні є анонімним, клініка зберігає лікарську таємницю щодо особи донора. Донація відбувається лише за медичними показами та за умови письмової згоди пацієнтів. Відповідно до законодавства донори не можуть брати батьківських зобовязань щодо майбутньої дитини.

Донорами яйцеклітин можуть бути

  • знайомі та родичі пацієнтки
  • анонімні добровільні донори
  • пацієнтки програм ДРТ, які за письмовою згодою дають реципієнтам певну кількість своїх ооцитів

Українське законодавство ставить високі вимоги до донорів ооцитів. Донором яйцеклітини (ооцитів) може бути жінка віком від 20 до 32 років із задовільним соматичним здоров’ям, без спадкових захворювань, у якої є народжена здорова дитина, а також відсутні шкідливі звички (наркоманія, алкоголізм, токсикоманія) та негативні фенотипічні прояви. Клініка може мати додаткові вимоги щодо здоров’я донора, здійснює дуже ретельну загально-медичну, генетичну, гінекологічну діагностику майбутніх донорів.

«Інструкція про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій" затверджена Наказом МОЗ України № 771 від 23.12.2008 року

Сурогатне материнство

Українське законодавство не забороняє суррогатне материнство. Клініка ISIDA займається виключно медичним боком цього методу і застосовує його лише за медичними показами.

Законодавство визначає

хто може стати сурогатною матір’ю

Це повинна бути повнолітня дієздатна жінка, яка має власну здорову дитину, за наявності добровільної письмово оформленої згоди, а також за відсутності медичних протипоказань.

хто може стати батьками дитини, народженої за допомогою сурогатного материнства

Це можуть стати лише особи, які перебувають у шлюбі. Це стосується не лише громадян України, але й іноземців, для яких необхідним є патронаж спеціалістами з педіатрії та спостереження до моменту оформлення документів та виїзду з країни.

Сурогатне материнство в Україні потребує окрім медичного, ще й юридичне забезпечення.

«Інструкція про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій" затверджена Наказом МОЗ України № 771 від 23.12.2008 року


Визнання батьківства

Законодавство України захищає право на батьківство пацієнтів при використанні ДРТ. Як при программах донації, так і при суррогатному материнстві. Подружжя, яке дало згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій, має батьківські права та обов’язки по відношенню до дітей, що народилися.

Сімейний кодекс України.
Цивільний кодекс України

----------

За матеріалами:

http://ivf.isida.ua/uk/about/law.html

Обновлено 14.08.2010 20:28  

ВНИМАНИЕ! Социальный проект

Допоможіть рятувати життя близнюків фетоскопіями в Україні!
Баннер

Новости

(05/02/15) Х Международный Симпозиум «Теория и практика репродукции человека».

Уважаемые коллеги! Украинская Ассоциация Репродуктивной Медицины и Одесский национальный медицинский ун...
Read more...

(11/21/14) вебинар "Полногеномный скрининг эмбрионов методом aCGH: результаты и новые вызовы"

Анонс Приглашаем вас на вебинар "Полногеномный скрининг эмбрионов методом aCGH: результаты и новые вызовы", ...
Read more...

(05/05/14) Симпозиум УАРМ - 2014

Симпозиум УАРМ - 2014 "Теория и практика репродукции человека": регистрация открыта! Уважаемые коллеги! Укра...
Read more...

(03/05/13) Лабораторные методы исследований в пренатальной диагностике ВРТ - 17 апреля 2013 г в городе Киеве.

Уважаемые коллеги! Приглашаем Вас принять участие в секционном заседании "Лабораторные методы иссле...
Read more...

(03/05/13) «КЛІТИННІ ТЕХНОЛОГІЇ В АКУШЕРСТВІ, ГІНЕКОЛОГІЇ, НЕОНАТОЛОГІЇ ТА ДИТЯЧІЙ НЕВРОЛОГІЇ» 7 листопада 2013 р. в місті Києві.

Вельмишановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю ...
Read more...